| Mihai321312 a întrebat:

Salutare. Am luat un tratamet de 6 zile cu amoxicilina pentru un abces, iar umflatura s-a retras aproape de tot, dar tot mai e un pic umflata gingia, dar nu ma mai doare, credeti ca ar trebuie sa mai iau amoxicilina cateva zile pana dispare de tot sau sa astept ca se va retrage umflatura dupa ceva zile? Nu vreau raspunsuri gen mergi la dentist ca ma sa ma duc dar pe la jumatatea luni ca acu nu pot. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Serban_Alexandru_1997_V6d2 a răspuns:

Continuă cu tratament până se va retrage de tot și va dispărea infecția ca să nu se mai umfle. Și consultă cât mai curând medicul stomatolog