| razvangabriel96 a întrebat:

am matreata foarte multasi vreau sa scap de ea,.imi ziceti si mie niste tratamente naturale bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Cu sapun cu sulf.Il gasesti in farmacii nu miroase bine dar dupa spalare cu un balsam de par ai rezolvat problema.
dupa doua trei spalari ai sa vezi rezultatele.Chiar si dupa prima spalare dar tratamentul trebuie tinut vreo 2-3 saptamani. Multa sanatate thumbs up

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

P.S. Clatire cu multa apa dupa folosire big grin

| SimonaCristina a răspuns:

Sapun cu sulf, clatire cu otet, bai cu apa nu foarte calda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, poti folosi sulful care il gasesti in farmacii. Pe langa asta, incearca sa nu iti mai schimbi samponul si sa folosesti unul mai bun si sanatos pentru parul/scalpul tau. Pentru mine a functionat head & shoulders foarte bine si am scapat complet de ea.

O zi placuta!

| Madayna a răspuns:

Si eu am suferit de asta dar de cand folosesc Head & Shoulders chiar numai am probleme, bine-nteles ca nu de la prima folosire, iar cel mai important este sa te clatesti din abundenta.

| skilletski a răspuns:

Cand faci baie(dus) apasa cu unghiile in cap cand dai cu sampon.(ps. ai gresit la scris)

| Liwyu a răspuns:

.Sapun de casa...eu am de la bunica si dupa ce l-am folosit de 2-3 ori, matreata a disparut.