| Cybe3r a întrebat:

Salutare,
Am o intrebare in legatura cu mine,
Am o repiratie urat mirositoare si nu stiu de ce.

Eu fumez poate fi de la tigari sau de la altceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ursulet2019 a răspuns:

Buna, poate fi de la tigari, insa poate fi si din alte motive, de ex poate ai carii, poate nu te speli regulat pe dinti sau ai mancat ceva anume(de la care se trage mirosul).
Imcearca sa iei cate o pastila de winterfresh, sau vreo guma. daca nu functioneaza intreaba si la farmacie.
Sper ca te am ajutat! Funda?happy

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Clateste-ti bine gura cand miroase cu apa de gura sau cu apa cu bicarbonat de sodiu ( 1 varf de lingurita amestecat intr-un pahar de apa).

| mgtow a răspuns:

De la tigari e

| untu a răspuns:

Renuntati la fumat, va spalati pe dintii, apoi claditi gura cu spa de gura PARODONTAX sau LISTETRINE, SI luati in ultimul rand o pastila de DETOX contra parazitilor!

| xerxes1 a răspuns:

Mirosul de balegar ars al respiratiei este de la fumat.

| octav005 a răspuns:

Da. si de la tigari. spala-te mai des pe dinti. si mai ales curata limba cu o periuta pentru dinti.
cred ca ai limba maro de la atata nicotina

| Ralukafay a răspuns:

Respiratia urat mirositoare este de la stomac, o poti rezolva spalandu-te pe dinti si apoi facand galgara cu apa de gura.

| anoniiim1807 a răspuns:

Poate sa fie si de la carii.

| Cybe3r explică:

Treaba e ca ma spal pe dinti si iau si apa de gura si dropsuri orbit dar am o carie. Poate fi de la carie sau paraziti interni?

| Eucumamajunsaici a răspuns:

Poti suferi de halitoza. Daca e miros de tigara e de la tigar.Un sfat : lasa tigarile nu sunt sanatoase.Si poti muri ca vecinul meu din cauza lor.