| Piticot20 a întrebat:

Salutare, am o intrebare la voi, poate a mai patit cineva asta. De ieri mi-a aparut o umflatura in partea dreapta, arata ceva genul un baton de ciocolata, 10 cm L si 4 cm l, se intinde din partea dreapta de sub coasta spre burta, pe verticala. Ma doare ingrozitor, am senzatia de injunghiere si arsura, cel mai mult ma doare cand stau in pozitia de sezut si pe burta. Sa-mi spuneti daca aveti idee despre ce e vorba. Daca este cazul sa merg la urgenta sau pot sa astept o programare la medicul de familie(vreo 2 saptamana)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Razvanel93 a răspuns:

Acea umflatura ti-a aparut in urma unei lovituri? In orice caz cel mai bine e sa le spui parintilor si sa mergeti impreuna cat mai repede la urgente pentru ca, acea umflatura poate insemna multe chestii.Nu mai asttepta, parerea mea mergi de urgenta la spital.

| taniushka a răspuns:

Poate fi apendicita.dar poate fi si vreo imflamatie a intestinelor. daca e asa d emare umflatura.cel mai bun sfat este sa merg urgent la doktor.Insanatosire

| aNdR3y_5193 a răspuns:

Ar fi cel mai bine sa te duci cat mai repede la un control, nu se stie ce complicati poate avea. si stii vorba aia mai bine previ decat sa tratezi.asa ca nu mai sta atat pe ganduri si du-te la un consult happy

| Piticot20 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.
Da nu stiu ce sa zic, din cate stiu eu apendicita e in partea inferioara a abdomenului iar pe mine ma doare in partea superioara.
Umflatura a aparut pur si simplu, nu dupa o lovitura.
Si tocmai asta e cu controlul la doctor, programarile se fac la o saptamana sau 2 dupa ce suni, nu de pe o zi pe alta, la doctora mea de familie.
Cel mai naspa e ca am inceput sa am frisoane.