| andreiiiukuuu a întrebat:

Am o mica intrebare si rog un raspuns cu sinceritate si cunostinte maxime in acest domeniu!

De ceva timp practic 2 sporturi si avand in vedere ca mai tot timpul sunt in miscare mi s-a intamplat ca azi dimineata cand am iesit din casa am stat aproximativ 15 minute in fata blocului asteptandu-l pe un prieten si apoi am simtit o durere in piept in partea din stanga a pieptului!
Deci simt ca am un ac sau mai bine zis o greutate pe partea din stanga, mentionez ca am mai patit si in partea dreapta a pieptului dar mai de mult si mi-a trecut de la sine. Acum m-a luat si in partea dreapta dar a trecut ceva vreme de cand nu am mai patit! Deci cand trag aer in piept adanc sau cand tusesc mi se ia respiratia deci nu mai pot trage aer calumea in piept pentru ca ma apasa acel ceva! Nu ma doare daca apas cu mana doar daca trag aer in piept. Mi-a spus un prieten ca poate am racit la plaman sau poate am iesit de la o temperatura calda la aer rece dintr-o data si poate de asta!
Rog seriozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| andreiiiukuuu explică:

Scuze! In partea stanga " Acum m-a luat si in partea dreapta"