| Tamaș_Edi_1996 a întrebat:

Am o problema cu scalpul, mai exact Dermatita seboreica, ma mananca foarte rau cateodata si cand imi scutur parul imi curge matreata de parca ninge. stie careva un leac prin care sa fac sa dispara definitiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Dermatita seboreica se tine sub control. Nu exista un medicament minune care sa te scape de asa ceva, desi unii afirma ca prin remedii naturiste nu mai au problema aceasta. Faptul ca dispar simptomele nu inseamna ca si afectiunea pielii s-a dus. Poate oricand sa revina, daca sunt indeplinite conditiile reaparitiei acesteia.
Fie apelezi la un dermatolog care sa iti recomande creme si sampoane pentru tratament, fie te documentezi pe net despre solutii la indemana pentru a ameliora disconfortul creat de dermatita.