| Kidukingbsns a întrebat:

Salutare! Am și eu o problema, de 2 ani mi-au apărut niște galme sub piele pe picioare, pe atunci le simțeam la palpare, acum au devenit vizibile, sunt 5 galme și sunt paralele adică le am in aceeași zona pe ambele picioare, nu ma dor, cu excepția uneia care ma deranjează puțin când merg mult, se simte ca și o apăsare ușoară, vreau sa specific ca nu sunt mari, se simte absolut normal la apăsare, nici moale, nici tare, am fost la doctor de familie dar a spus ca nu ar fi lipoame și pana ajung la medicul chirurg voiam sa aflu și parearea voastră, poate a întâmpinat cineva problema asta, mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt varice. De obicei se formeaza atunci cand stai mult in picioare.