| sapinto a întrebat:

DAU FUNDA!
Salut.
Am si eu o mica problema (cred)
De cateva zile sunt constipat, nu reusesc sa ma duc afara... si in dreapta soldului stang simt palpabila o umflatura in interiorul abdomenului (nu e vizibila pe abdomen)
E posibil sa fie colonul plin in zona aia? laughing
Sunt obisnuit cu situatia de a fi constipat... toata viata am avut probleme de astea... in ultimul timp ce m-am mai redresat dar acum am reusit din nou sa ma constip rolling eyes
Din cauza asta ma simt greoi si parca sunt gata gata sa explodez laughing
E normal?thinking
N-ar trebui sa-mi fac griji nu?
Doar sa reusesc sa ma "golesc" si revin la normal cu o stare de spirit buna...
Astept ceva pareri poate s-a mai confruntat cineva cu situatia
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Sal.incearca sa consumi multe lichide (in special apa ) cam 1, 5-2 litrii \zi! si adopta o dieta bazata pe fructe si legume (acestea te ajuta sa-ti reglezi tranzitul intestinal).Apa te ajuta sa nu te constipi! sanatate multa si cu privire la acea umflatura iti recomand sa mergi la medic!

2 răspunsuri:
| marioever a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un medic! si eu am avut o problema similarasi am incercat cu fel de fel de plante si mai stiu eu ce, insa o vizita scurta la medic a rezolvat problema! rezolvo pana nu apar conplicatii!

| sapinto explică:

Nu cred ca e ingrijorator
am mai simtit asa umflatura in zona aia in perioade cand eram constipat... si cum reuseam sa ies afara sa ma "golesc" complet disparea umflatura