| Andrei200300 a întrebat:

Salutare,am și eu o problema de ceva timp, mai exact de vreo 4 5 ani, am inceput acum 4 5 ani sa respir greu, adică tot trăgeam aer greu și îmi venea să oftez tot timpul,însă asta nu m-a oprit din activități,am făcut fotbal, am muncit, sa menționez că am 19 ani aproape.insa ceva s-a schimbat de vreo 4 luni,in luna ianuarie am avut sala pentru permis,am picat o prima data,și sincer sa va zic îmi mai trebuia un răspuns ca sa o iau,și mai aveam doar ultima întrebare,nu o știam sigur,am avut atunci pe loc,nu știu cum să explic,simțeam că mi-a ajuns inima in gât,am răspuns greșit și aia a fost. dupa o săptămână de la sala am inceput sa am dureri de cap,am fost acum recent la control,eu am și sinuzită dar am avut tratament și încă am, am făcut rmn la cap nu am nimic grav, pe 7 mai am tomograf,însă nu mă mai doare capul, deoarece iau tratament, problemă e că respir foarte foarte greu,îmi vine să oftez și parcă nu pot trage tot aerul,am fost la control și mi s-a zis că am rahitism,vreau sa precizez că am o analiză rea, la vitamina D, însă de vreo 2 săptămâni am inceput sa mă panichez,mă tem sa nu am vreo boală gravă,mă tem sa nu mor,și mă pierd cu firea, respir și mai greu,nu am chef de nimic,nu știu, mă tem și nu știu ce pot sa fac, va rog sa mi da ți un sfat. ofer fundă pentru in răspuns concret... mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa si un X-ray la plamani, daca respiri greu, ca sa elimini si problema unor plamani bolnavi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum naiba ca este aparat care iti arata cum respiri adica cat de bine sa nu., nu stiu cum ii zice da stiu ca este. eu zic ca n ai cum sa mori ti ai facut tu frica asa mare de iti da impresia ca te sufoci. nu ti ai facut tikul ala de tras aer tare in piept si repetandu l de multe ori iti da impresia va nu iti ajunge aerul?

| Aleezzz a răspuns:

Si eu am aceiași problema la 16 ani si nu am nici cea mai mica idee ce e si nici de la ce dar o am de 2 săptămâni si nu mai suport vreau sa treacă

| Andrei200300 explică (pentru Aleezzz):

Da mi mesaj pe 0745879320 sa vorbim dacă vrei