| mihay88 a întrebat:

Am si eu o problema. De fiecare data cand ma culc, dupa 4-5 min dupa ce am pus capul pe perna mi se infunda urechea...de 2 zile mi se intampla asa...Treaba e ca dimineata dupa ce trag un pic de ureche in jos se desfunda imediat si nu mai am absolut nici o problema, insa e deranjant pentru. ca nu pot sa dorm noaptea din cauza senzatiei de ureche infundata. Dop de ceara nu este pentru ca am mai avut o data sau de 2 ori si aveam urechea infundata permanent. Aveti idee ce ar putea fi? Va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Millanteria a răspuns:

Bună.
Cea mai bună soluţie este să mergi la medic. Noi nu putem spune exact ce ai. Fă-ţi timp si trage o fugă la doctor.
Sănătate!

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

Cred ca e vorba de sinuzita. Si eu am avut si am trecut prin niste chinuri groaznice, si nu le doresc nici celui mai mare dusman al meu. Consulta un medic. Este singurul sfat pe care ti-l pot oferi. Eu ma puteam feri de sinuzita, insa a fost prea tarziu deoarece nu am mers la medic si voi suferi toata viata datorita acestei stupizenii. Multa sanatate happy

| HelloHellHelloHeaven a răspuns:

Mihay, sa stii ca si eu am avut o problema asemanatoare, care intr-un final s-a dovedit a fi o forma usoara de otita. Te si doare urechea, sau doar e infundata? In prima faza, si eu aveam doar senzatia de infundat, insa apoi a aparut si durerea. E un virus in aer :-s care rupe tot ce prinde oh go on. Ai grija happy