| Petrox a întrebat:

Salutare, as vrea sa slabesc. Am 13 ani fakuti acum nici o luna si 46kg maxim 50. Ma puteti ajuta va rog frumos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putina atentie la alimentatie(elimina pe cat posibil din aceasta produsele fast-food, mezelurile si alte preparate, dulciurile, chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic)combinata cu in jur de 20 de minute de alergare pe zi, cu viteza medie, te va ajuta sa slabesti treptat si sanatos. Un sfat pe care ti-l dau este sa nu te stresezi prea mult din cauza greutatii, inca esti in crestere si peste cativa ani situatia poate fi cu totul alta(in sensul bun al cuvantului), fara sa fie nevoie sa depui vreun efort.

4 răspunsuri:
| blue95 a răspuns:

Ce inaltime ai?

| denisacosmina98 a răspuns:

Redu mâncarea la jumătate şi fă cel puţin 30 de minute mişcare în fiecare zi. Şi încă ceva: să nu cumva să te înfometezi, că va fi mai rău, crede-mă.
Aşa, n-ai cum să nu reuşeşti.
Baftă!

| alienware a răspuns:

Iti dau eu niste sfaturi: mananca 1 masa pe zi 2 cel mult, alearga zilnic, mai putina paine, si fa mult sport...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai importanta e vointa trebuie in fiecare zi sa ti repeti ca poti si vei reusi renunta la alimentele,, grase,, de ex carnea de porc la paine mananca f multe fructe si legume si cel mai important fa sport si nu care cumva sa mananci snacksuri gen chipsuri care iti dauneaza sanatatii nu doar ca te ingrasa sa nu tii diete drastice ca apoi vei manca mult si te vei ingrasa multa bafta