| Alecs_Alex_1984 a întrebat:

Salutare,astazi la baschet mi-am dat peste cap degetul aratator si acesta s-a umflat si a devenit putin vanat insa durerea este suportabila si nu am probleme in a folosi degetul pentru mouse, tastare sau alte chestii.Este vorba de o fractura a degetului sau altceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

As spune ca ti l-ai dislocat cu toate ca nu stiu care ar fi posibilitatile. Uite ce poti face:
* Pui o compresa cu apa rece pe deget si o ti timp de 30-60 minute.
* Eviti folosirea degetului la carat chestii sau la depus efort.
* In maxim 24 ore o sa se dezumfle si vei fi ok.

1 răspuns:
| Anonime345 a răspuns:

Prietenul meu a patit la fel si nu a facut nimic si totul a trecut peste o zi sau doua happy