| aladeieri a întrebat:

Salutare, Astazi mi-am luat rezultatul analizelor medicale si am vazut ca am glicemia 119 mg/dll 70-115. Va rog sa-mi spuneti daca este Mica, Mare, Normala. Astept pareri multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E cam maricica, ar trebui sa o supraveghezi destul de atent

| RobertMoon a răspuns:

E putin peste limita admisa, dar nu trebuie sa te ingrijorezi deoarece valorile analizelor depind de zilele in care sunt facute, de mancarea din ziua precedenta si alti factori. Probabil daca ti-ai mai face analize ar arata ceva total diferit. Acum chestia e sa nu mananci prea multe dulciuri...winking

| darkwisper a răspuns:

Poate ai mancat tarziu sau ai baut cola.
Glicemia poate creste de la orice.