| anonimusss12 a întrebat:

Salut prieteni. Astazi am primit rezultatul analizelor si cu maxima surprindere am constatat ca tutul este ok, mai putin glicemia care pe nemancate in dimineata respectiva a fost cam 55..Pana ajung la medic sa le citeasca dureaza si sunt cam stresat de chestia asta, voi ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este mai mica decat normalul, ceae ce poate arata ca esti malnutrit sau ac ai problema de raspuns la insulina. Nu e nimic grav, se va rezolva

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Le poti citi si tu. Sunt niste valori acolo trecute. Glicemia este normala, având în vedere că n ai mâncat.

| Cristine9595 a răspuns:

Mai repeta glicemia inca odata..La 55 e hipoglicemie adica e mai mica. oricum mai repet_o odata.

| anonimusss12 explică (pentru Cristine9595):

Eu tot nu inteleg ce este hipoglicea este tot diabet?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonimusss12):

Nu. Din cauza hiperglicemiei faci diabet.
Hipoglicemia poate duce la tulburari de somn, nervozitate.
Mai mananca si tu ceva dulce bogat in carbohidrati, precum: miere, ciocolata, etc.

| Cristine9595 a răspuns (pentru anonimusss12):

Nu e diabet, inseamna ca e mai mica decat de obicei.