| MaFro a întrebat:

Salutare.Care este problema cu sucul asta Pepsi? Parintii mei ma tot avertizeaza ca este cel mai nociv suc ca are ogramada de zahar si nu stiu ce.... Imi puteti da detalii despre el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce datalii sa iti dam. Are extrem de mult zahar si multe alte chimicale care nu fac bine nici stomacului, nici ficatului nici danturii

| K0sti a răspuns:

Ti le da Google!

| untu a răspuns:

Au dreptate parintii tai! Sucurile Pepsi si Coca-Cola au foarte mult zahar si contin foarte multe calorii care pot sa ingrase si sa declanseze diabetul zaharat in organism! Iti recomand sa-ti iei un PEPSI MAX (fara zahar) sau COCA-COLA ZERO si sa bei ocazional la masa!

| CristinaSNC a răspuns:

Oricum nu bun pentru sanatate. Am baut pepsi si sucuri cu acid ani la rand bineinteles acum am mari probleme cu stomacul. Nu mai bea asa ceva!

| KillaNoFilla a răspuns:

Fa un test. Puni un pahar cu pepsi si unul cu apa minerala pe masa, vina peste 1h si o sa vezi ca sucul inca mai e acidulat(are ceva chimicale daunatoare care creaza o mantaua deasupra sa nu elimine aciditatea).

| alexandru0sorin a răspuns:

Man are mai multe zaharuri decat alte sucuri similare gen cola big grin dar in rest nu diferit

| MaFro explică:

Fanta este daunator?