| Anka_4888 a întrebat:

ce ziceti voi sucul cola si pepsi ingrasa?

7 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Ingrasa insa au chimicale cu carul si fac rau.

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Daaa, de-asta nu beau eu. Bine, nu beau pentru ca nu-mi plac.

| Bya132 a răspuns:

Ingrasa daca bei in exces, in schimb au chimicale care fac rau organismului, ambele. Cel mai bine ar fi sa bei mai rar, daca bei, deoarece o colega de-a mea a baut in exces si a ajuns in spital cu dureri groaznice de stomacstraight face. Byelove struck!

| laviflower a răspuns:

Pai ingrasa decat daca bei excesiv. Dr totusi daca iti place mult poti bea un pahar mic pe zi.

| elasexygagica a răspuns:

Eu beau cola de cand m-am nascut si nu m-am ingrasat

assiris
| assiris a răspuns:

Nu numai ca ingrasa dar iti face in timp praf cel putin un organ intern (ficat, splina, rinichi, vezica, neuroni etc. si in general pe unde trece

| Awndre a răspuns:

Daca bei doar cola/pepsi si nu mananci nimic nu ingrasa. Daca il bei o data de 2 ori de saptamana nu ingrasa. Problema e sa nu-ti faci un obicei din asta si sa-l consumi zilnic in cantitati industriale. Un pahar de cola are cam 100 kcal. Tu daca vrei sa slabesti trebuie sa consumi cam 1300 kcal pe zi, iar daca vrei sa te mentii cam 2000. :p