| FD_David_2001 a întrebat:

Ce ar putea insemna atunci cand obosesti cand alergi?(nu neaparat distante mari)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca nu ai pic de conditie fizica!
Se poate remedia asta, daca incepi sa alergi in fiecare zi, din ce in ce mai mult. Vei vedea ca intr-o luna vei alerga cu usurinta.

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Salutare! Obosesti cand alergi mai mult timp sau te fortezi peste limitele cu care erai obisnuit pana atunci sau ca pur si simplu ti ai atins limita si nu mai ai suficienta energie pentru a continua. Poate ca nu ai dormit suficient sau corpul nu este alimentat sau antrenat corespunzator, asa cum ti am zis. Tu vrei dar nu esti pregatit, nu se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa obosesti..mai ales daca nu esti sportiv.

Răspuns utilizator avertizat