| pocandpoc a întrebat:

ce imi recomandati de raceala? tusesc intruna si imi curge nasul din 2 in 2 minute?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți recomand ceai cald de soc cu miere și lămâie, supă de pui, sta în pat și mergi la medicul de familie mâine pentru un control medical și un tratament.
Spune nu automedicației, respectă-ți sănătate!
Pa, pa.

| Liviu4you a răspuns:

Multe lichide fierbinti, Theraflu, Parasinus si Eurespal si...rabdare. Sanatate!

| MIG a răspuns:

Pai. De ce nu mergi la un doctorul de familie? Eu am avut aceiasi problema ca si tine si acum am ajuns cu pneomonie.
Iar daca nu te poti duce la doctor (dar ar fi mult mai bine) incearca sa cumperi Fervex, ACC, Gripovit, Eurespal, Faringo Tusiv.
daca ai febra: MIG. Intreaba la farmacie pentru ca acum depinde si de varsta ta.
Sper sa te faci bine! :*