| Ionut3399 a întrebat:

Salutare, ce se intampla daca rupi o alunita din cap? Nu stiu 100% daca era cos sau alunita, pot pati ceva in orice caz? A curs putin sange si am pansat cu un servetel si am dat cu un spray. Acum ceva timp in spatele capului am mai avut una si eu crezand ca e cos incercam sa o scot mereu pana mi-a zis mama ca posibil sa fi fost o alunita. Acum nu mai simt nimic in zona aceea. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu siguranta nu era alunita, ca ar fi curs foarte mult sange.
Daca ai dezinfectat, este foarte bine, ca nu se va intampla nimic rau.

| lorena66 a răspuns:

Daca era mai mare si durea, nu-ti face probleme! Alunitele sunt mult mai greu de scos, si curge mai mult sange. Daca ai vazut un lichid e puroiul de la cos. Cu toate astea, recomand o vizita la unmedic daca nu esti sigur! Funda?