| Leodelakuweit1337 a întrebat:

Salutare, dacă corpul meu arde 3000 de calorii zilnic cu tot cu mișcare iar eu intr-o zi mănânc 5000 de calorii, sunt in surplus caloric 2000. Dacă ziua următoare fac mai mult sport încât corpul meu sa ardă 4000 de calorii pe zi si mănânc 2000 de calorii după sunt in deficit caloric 2000 de calorii a treia zi o sa am aceeași greutate ca in prima zi înainte sa mănânc? Adică ma refer dacă fac un echilibru la kg dacă intr-o zi mănânc mai mult in cealaltă mănânc sa fie echilibru. Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Of, Doamne! Astea se calculează estimativ, apoi are vreo importanță dacă tu ești sănătos, bei lichide, faci sport etc? Tu nu ești fotomodel și trebuie retușate pozele! Fii mulțumit cu tine și lasă prostiile; cine te iubește, te iubește pentru ce ești (calități, defecte etc.) și nu pentru. matematica caloriilor! Numai bine!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, mergi la un medic nu te lua dyupă TPU, un medic nutritionist stă in cabinet nu pe TPU, la ala trebuie sa ajungi si el te va consulta si iti va face schema de calorii si cit trebuie sa consumi pe zi cantitatea de mincare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| anonim3247 a răspuns:

Tu dacă bagi 4000 de calorii pe zi în tine după 1 lună ar trebui
- 2500 x 30 zile = 75000 calorii : 7000 calorii 1 kg grăsime = 10 kg de grăsime să pui pe tine într-o lună.

| Leodelakuweit1337 explică (pentru anonim3247):

Eu te am intrebat de echilibrul greutăți nu de câta grăsime pun intr o luna sau mai știu eu ce.

| anonim3247 a răspuns (pentru Leodelakuweit1337):

Și eu ți-am arătat că nu poți să bagi în tine 5000 de calorii într-o zi.

| bookofknowledge a răspuns:

2000 de caloriii e aproape jumatate de kg, deci nu ti face griji, la 7000 de calorii in plus ai pus un kg