| 7octombrie a întrebat:

Salutare.

Dacă eu sunt a 8-a zi azi Corona pozitiv încă, se mai vede doar o liniuța foarte îngusta și merg la prietena mea care e și ea pozitiv Corona de o zi, exista șanse ca eu sa ma reinfectez? Sănătate, Doamne ajuta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti s-a impus sa stai in carantina 14 zile, de ce nu asuclti?
Prietene ta nu-i problema, ci parintii ei, vecinii ei, pe care ii poti infecta fiindca esti inca pozitiv.
Nu mori daca stai potolit acasa pana te vindeci si tu si ea, ca sa nu imbolnaviti si pe altii sau sunteti parati la Politei ca ati incalcat legea.

| SunsetTrance a răspuns:

Corona este o simpla raceala, la care acum ai facut anticorpi

sansele de a te reimbolnavi sunt mici, decat daca schimba compusul chimic al substantelor pe care le stropesc din avioane

| 1234568807 a răspuns (pentru SunsetTrance):

Acum e doar o raceala, dar mai sti acum 2 ani jumate? Era ciuma mondiala laughing