| Gabriel_Daniel_1999_eXgh a întrebat:

Salutare,de acum cateva luni cand puneam degetul la gingie pe incisivul lateral parca imi amintea tot dintele...si mi se misca putin...acum cateva zile a început brusc sa ma doară foarte tare. Am fost la dentist, mi-a dat jos plomba care o aveam si mi-a pus pansament iar apoi a zis sa iau antibiotice si niste pastile de durere. Durerea nu a trecut, de 3 zile iau pastile si tot ma doare, ba mai rau e umflata si fata de la zona dintelui in sus pana la ochi inclusiv si imi este si vânat, simt o pulsatie puternică la dinte si durere in zona gingiei la rădăcina.Ce m-ati sfătui să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Carolina2018 a răspuns:

Sa il scoti. Eu am avut o masea cu aceiasi problema. La fel ca tine am incercat si eu sa o tratez dar fara rezultat. Am fost nevoita sa o scot. Acum ma simt bine si nu mai am durere. Diferenta e ca medicul mia explicac ca e de la emunitatea scazuta si bacteria e practic imposibil de distrus dar mi-a propus sa incercam sa tratam maseaua. Am fost din start anuntata ca tratamentul poate sa nu aduca rezultate.