| robandu99 a întrebat:

Salut tpu..vara trecuta mi-am plombat un premolar, nu mi-a fost scos nervul..si de curand a aparut o punga de puroi pe gingie in zona dintelui, parca e umflata acea zona..am luat augmentin cateva zile dar nu l-am luat regular..parca punga incepea sa dispara. dupa ce am incetat sa mai iau augmentin s-a intensificat.a revenit la ce a fost inainte..aseara am observat doua pungi mici albe la nivelul gingiei si cand am atins-o una dintre ele s-a spart..toata noaptea am avut mici dureri si nu am prea putut dormi.ce pot sa fac sa scap de durere? sa incep un nou tratament cu augmentin sau ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| cristianursu a răspuns:

Io iti spun sa mei la un control o sa iti puna un tratament si gata

| robandu99 explică (pentru cristianursu):

Dentistul meu mi-a recomandat sa iau augmentin..fiindca nu a dorit sa imi extraga nervul. fara nerv dintele poate cadea oricand. vreau sa stiu daca e ok sa incep din nou tratamentul. dintele a doare din cauza puroiului..cand nu il aveam nu ma durea deloc