| Exo0o a întrebat:

Salutare.
De cateva zile incoace mi se inroseste fata foarte tare..Nu este de la rusine, ca m-as rusina de ceva..sau alte chestii legate de asta.
De vreo 2-3 saptamani ma spal cu sapun cu sulf. dimineata si seara, m-as putea infecta de la el?
Ms.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| 23partyboy a răspuns:

Te iriti nu infectezi, de aia esti rosu cel mai bine renunta la el pana nu treci la alte etape mai urate decat inrosirea pielii.

| AngelOfNight a răspuns:

Sapunul cu sulf este putin cam 'brutal' pentru ten si pot sa pun pariu ca de la el ti s-a inrosit pielea. Si eu folosesc dar pentru cosurile de pe spate unde pielea e mai rezistenta.
Ti-as recomanda sa nu mai folosesi sapun cu sulf sau daca insisti la o ora dupa ce l-ai folosit sa-ti hidratezi fata (cu o crema sau ceva)
De infectat nu te infectezi doar ca ti se usuca tenul mult prea mult, si asta nu e bine