| Iulian09 a întrebat:

Cu sapun de sulf de cate ori sa ma spal pe fata? am cosuri multe

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Nu îți recomand să te speli cu săpun pe față.

| xXxV4mPiR3xXx a răspuns:

Nu te mai spala cu sapun pe fata! happy
Si schimba-ti cat mai des prosopul de fata!
Incearca sa nu iti mai atingi fata cu mainile murdare!
Sper ca te-am ajutat happy

| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Tratementul gen cu antibiotice/pastile nu se ia asa ca ai auzit la cineva ca a fost bun si nu stiu ce...mai bine mergi la un medic dermatolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De 2-maximum 3 ori pe zi.Nu trebuie sa te speli mai des, deoarece poate irita pielea, o poate usca si poate duce la aparitia mai multor cosuri.In schimb, rezultatele obtinute cu sapunul cu sulf depind de fiecare tip de ten in parte si e posibil sa nu te ajute foarte mult.De aceea,incearca,pe langa sapun, tinctura de propolis(nediluata), aplicata o data sau de doua ori pe zi(si lasata sa actioneze minimum 4 ore). Ideal ar fi sa o aplici seara,inainte de culcare,pentru a o lasa sa actioneze pana urmatoarea zi si,daca ai posibilitatea, dimineata, dupa ce ai curatat fata.Pe perna ar fi bine sa pui un prosop moale,crem sau portocaliu(tinctura se va lua pe perna, iar prosopul va fi mai usor de curata).Iti va ingalbeni fata, dar se va lua aproape complet la spalare.Numai bine.

| GiulianoSenior a răspuns:

Cred ca de 2 ori pe zi.

| SkyFire a răspuns:

Pai sincer eu nu stiu asta dar incearca spirt pentru cosuri si apa din aia pentru ten ca sa nu-l mai ai gras tenul ClearSkin amandoua costa pana in 30 lei. E foarte eficient te dai 1 data cu ele pe fata si sunt rezultate foarte vizibile de pe o zi pe alta. Nu incerca Skinoren si ink ceva nu le mai stiu bine... Alea nu le incerca pentru ca nu sunt bune deloc.

| IONUT08 a răspuns:

Salut, si eu am avut cosuri si eu am luat roaccutane pastile o cutie este 55 ron are 30 capsule si iei la 10 mg. Prima cutie o iei 2 pastile pe zi si urmatoarele 5 cuti cate 1 pe zi dimineata la 10 11 maxim si un sapun bun de tot care costa 25 ron sapun dermatologic foarte bun daca e ceva sa vorbim te astept pe bgs_adidas. SUCCES