| rippE a întrebat:

Salutare, deci am si eu o problema. tot timpul cand plec undeva si stau o perioada indelungata nu pot face scaun. Ieri am venit de la litoral, am stat 7 zile si am mancat, baut, dar niciun semn de scaun... Cand am venit acasa un-doi m-a trecut.Mi cam frica sa nu am ceva. Va astept raspunsurile!happy Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Nu ai nimic anormal. Cauza e o inhibitie psihica pe care multa lume o are. Unora nu le tihneste pe un WC strain...

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E o inhibitie psihica, o pateam si eu in adolescenta. Ulterior, dupa ce m-am maturizat, am trait in camine si am depasit fara sa-mi dau seama cand aceasta bariera psihica

| yellowalien a răspuns:

Sunt multe persoane care se confrunta cu problema asta. Eu patesc asa cand ajung intr-un loc cu WC-uri insalubre, pe care nu ma pot aseza. Bleah!

| MsGringer a răspuns:

Ia laxative sau dulcolax

| papusica987 a răspuns:

Buna. nici eu nu am facut o saptamana. cat am fost la mare...
mi se intampla des:-s
ia ceva pentru constipatie.un ceai sau sennalax.
sper sa te ajute, ca stiu si eu cum e:-s

| rippE explică:

Multumesc foarte mult de raspunsuri!happy

| narcoman a răspuns:

Poate corpul tau nu este obisnuit cu alte clime si de asta undeori cand ai fost plecat altundeva peobabil tior iesit bibite mici pe corp.