| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. eu fiind la liceu (a11a). nu am mult timp liber pentru iubitul meu. in schimb, el iese cu baietii. iar eu stau acasa cu teme sau altele. problema e ca in timpul asta nu da niciun semn. ce as putea sa fac ca sa imi acorde totusi putina atentie daca noi nu ne putem vedea. astept multe sfaturi.

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Mi se pare total incorect ca el sa iasa cu prietenii si sa nu aibe putin timp si pentru tine. Asa dupa cum tu ai preocupari, ar trebui sa aiba si el. Sau nu-l intereseaza decat propria persoana? In acest caz, cred ca e egoist, si mai cred ca nu va potriviti.

| smile a răspuns:

Buna! Ar trebui sa iti faci mai mult timp pentru el daca nu vrei sa si gaseasca pe alta.Incearca sa iti aranjezi timpul in asa fel incat sa le faci pe toate. El nu iti va acorda atentie daca nici tu nu iti faci tipm pentru el.Gandestete ca este baiat iar daca nu va vedeti e foarte naspa pentru ca e ca si cum nu ar avea iubita.Succes

| alexaaa a răspuns:

Buna! vad ca ceea ce aveti voi nu se numeste o adevarata "relatie" pentru ca nu va vedeti.inteleg faptul ca ai multe teme (mai ales fiind la liceu) dar incearca sa iti faci si timp pentru el si mai ales pentru tine. e important sa te mai si relaxezi, nu sa stai cu nasul in carte mereuwinking. poate el iese cu baietii si nu iti da niciun semn fiindca vede ca tu te preocupi mai mult de teme. temele sunt importante intr-adevar... dar mai importanta esti tu.incearca sa il suni si sa stabiliti o intalnire in care sa va mai puneti la curent cu noutatile.asa veti incepe sa fiti intr-adevar un cupluwinking

| andreea_9470 a răspuns:

Pentru un baiat e normal ca atunci, cand iasa cu baietii sa se "dedice" doar lor...noi, fetele, nu prea putem intelege acest lucru. spune-i ca nu te deranjeaza daca iasa cu baietii la o bere, la o poveste, doar ca in acelasi timp si tu ai nevoie de atentia lui. daca tu nu ai timp sa iesi cu el, nu poti sa-i ceri sa ramana acasa.