| AnonimulCurios a întrebat:

Salutare!

Imi place foarte mult sa alerg, dar am o problema... atunci cand alerg ma doare o masea si urechea dreapta, am fost la dentist de multe ori deoarece am avut probleme mari cu dintii iar acum toti sunt rezolvati. Acea masea care ma doare este curatata si plombata dar atunci cand alerg ma doare putin cu tot cu ureche.

Nu vreau sa ma mai doara, dar nu vreau nici sa renunt la alergat deoarece imi place mult, am multe motive pentru care sa nu renunt, imi puteti gasi o solutie la problema mea?

Mentionez ca port vata si in urechea stanga deoarece am avut probleme cu ea si atunci cand nu o acopar ma mai i-a durerea...

Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SimoonaD a răspuns:

Pune vata si in ambele urechi.Sau foloseste, cand alergi, casti care acopera urechile[de pentru muzica, de alea ce se poarta iarna].