| Nufar27 a întrebat:

vreau sa va intreb ceva: Mie imi place sa alerg dar odata am alergat nu mult si a inceput sa ma doara in stanga si dupa aia durerea s-a mutat in dreapta... ce inseamna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Cand facem un efort fizic sustinut, cum este alergatul, creste necesarul de sange al organismului, motiv pentru care este mobilizat o parte din sangele depozitat in splina si ficat, ceea ce poate duce la aparitia durerii sub coaste, in partea stanga sau in partea dreapta. http://www.i-medic.ro/......utea-crede

1 răspuns: