| PatruCalin a întrebat:

Salutare!
Îmi poate spune cineva cum pot scăpa de vergeturi?
Sau măcar sa fac să fie cat mai putin vizibile.
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Doar prin operatie estetica poti scapa de vergeturi.
Vergeturile sunt crapaturi ale pielii, care nu se mai pot reface.
In timp vergeturile isi schimba culoarea, de la roz-purpuriu la alb.
Apuca-te seios de sport si nu te mai ingrasa, fiindca pielea se crapa si se rupe, facand posibila apartitia vergeturilor, atunci acnd te ingrasi mult, intr-un timp scurt.
Nu uita de hidratarea zilnica, bea minim 2 litri de apa pe zi!

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Exista creme dermatologice pentru cele rosii-violet iar cele albe se pot trata mai ieftin cu dermaroller dar e dureros.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu laserul da nu poți scapa de tot de ele le mai atenuează

| stancuprint a răspuns:

Sau creme de masaj, intr-o vreme erau bune cele cu ardei iute. Stiu ca am lucrat ca si maseor acum ceva timp.

| xandra0301 a răspuns:

Dacă sunt încă roșii îți poți face masaj cu Bio Oil.