| Naaughty a întrebat:

Salutare!
M-am ras cu lama(bic) pe fata si accidental mi-am "taiat" cateva cosuri de pe fata( dintre care 1 dintre ele e foarte mare; cosurile le am de cateva zile). La nici un cos nu a curs sange. Iar la cosul cel mare se vede o gaura mare(datorita lamei de ras).

:-s

Va ramane cicatrice?
Va rog sa-mi spuneti ce sa fac!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| catalin132 a răspuns:

E posibil sa iti ramana urme putin vizibile. Oricum ar fi bine sa de dai cu niste crema de galbenele de preferat cu catina ca e foarte buna pentru refacerea pielii, la farmacie e in jur de 5 lei si e buna si in rest pentru cosuri, acnee. O alternativa ar fi sa te dai cu un aftershave intre timp sa evitii iritatiile! bafta