| Anonim298393 a întrebat:

Salutare, ma întreb dacă pot sa pățesc ceva dacă mânc nudels foarte iuți, dacă pot muri sau alte chestii, mulțumesc anticipat.
Și dacă sunt sănătate sau nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu patesti nimic daca nu mananci prea des. Poate doar te va ustura la iesire.

| anonimg a răspuns:

Cu chimicale sau nu, orice condiment irită stomacul. Condimentele irită stomacul până când va apare ulcerul.
După aceea multe din alimentele necondimentate îți vor fi interzise de medic.

| Vântulalb a răspuns:

Iriti stomacul si intestinele. Ulcer, ulcer perforat, etc.
Unul de pofta nu te omoara. Mai multi insa, dau probleme grave.

| gabriel2004o a răspuns:

E ca și cum ai întreba dacă poți sa mănânci ardei iuți
Normal ca nu pățești nimic
Și sănătoase nu prea spre deloc, adică de foame merg.Dar sa nu ajungă în meniul principal al zilei in fiecare zi numai ca n-ai timp sa îți faci mâncare sau ca alta mâncare nu știi sa faci.
Pentru ca nu e bogata în nutrienti, dar are o grămadă de chimicale cancerigene in condimentele alea
Ca mna, faci noodles de pui dar puiul lipsește

| alex13763636 a răspuns:

Eu odată am vomat de la o mâncare chinezeasca foarte iute