| DeyCj a întrebat:

Salutare. Vreau să va întreb dacă este legal să îţi faci un radio privat pe internet, de exemplu pe southcast, adică să emţi doar pentru, persoanele ce sunt în lista de messenger, de exemplu, şi cam la ce riscuri aş fi supus dacă aş face acest lucru?
Mulţumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cel mai fericit caz poti fi acuzat de incalcarea drepturilor de autor, sa primesti o amenda destul de serioasa si sa platesti drepturi de autor pentru ce ai in playlist. Uita-te pe site-ul Oficiului Roman pentru Drepturile de Autor (orda.ro) si vezi reglementarile legale. Numai bine!

1 răspuns:
| szergiu a răspuns:

Sincer frate nu stiu dar am avut radio si nu a avut nimeni problema cu mine thinking la fel faceam si eu tongue cred ca este legal avand in vedere cate radiouri sunt pe google