| Motoc_Juliano_1982 a întrebat:

Salutare. Ma numesc Iulian și am o mica nelămurire. Soția mea este însărcinată în 6 săptămâni iar doctorul ginecolog mi-a spus că fătul are aritmie. Ia dat niște vitamine pentru dezvoltarea fătului dar. As dori sa știu dacă exista vreun risc să piardă sarcina din cauza asta. Va mulțumesc frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Buna seara! Da,exista riscul ca fatul sa ramana cu aceasta problema,nu neaparat sa moara. Totusi,sunt o luna si jumatate de cand exista acea fiinta. Inca nu este complet dezvoltata pentru a stii care ii este cu adevarat starea de sanatate. Cand se va dezvolta complet, mai tarziu, peste cateva luni, sunt mari sanse ca acel copil sa se nasca normal. Acum sunt multe in nereguli pana se formeaza acel om in pantecele mamei. Nici o samanta nu se planteaza in perfectiune, insa asta nu o impiedica sa rasara.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca tratamentul isi va face efectul, nu exista acest risc.

| xerxes1 a răspuns:

Cere si a doua parere.
Nu toti medicii sunt la fel de competenti.

| Motoc_Juliano_1982 explică (pentru xerxes1):

Mulțumesc frumos pentru incurajare. Am să încerc și asta...

| Motoc_Juliano_1982 explică:

Va mulțumesc frumos pentru răspuns și va doresc numai bine