| vegeta a întrebat:

Salutare mai am puțin si fac 21 de ani si de la varsta de 19 ani sufar de hemoroizi pe lângă treaba asta am intrat si in depresie de cand sufar de această problemă si depresia este din mai multe cauze spre ex cand am scaun imi e frica sa nu fiu constipat ca mai am si astfel de probleme doi imi e frica sa nu fac vreodată hemoragie si sa nu mai zic ca am 10 clase și nustiu unde sa mă angajez dar practic dacă stau sa mă gândesc nu pot munci decât undeva in care sa fie o muncă de maxim 6 ore undeva la un birou sau cva de genu da cum asta nu se poate ca dacă eu am dureri acasă dapai sa mai si muncesc ce sa mai zic eu unu mam gândit sa ma pensionez pe caz de boală dacă se poate de aceea am intrat aici sa va întreb dacă se poate nu sunt un om pututos as fii muncit pentru ami castiga banii petru ca sunt tânăr si am nevoie de bani dar in cazul mei am încercat si am văzut ca nu se poate din cauza durerilor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Hemoroizii se opereaza. Te-a vazut un doctor?
Daca problema nu e inca atat de grava incat sa se ajunga la bisturiu, baile calde si alifiile pot ajuta.
O cana de suc de prune ajuta cu constipatia si e un remediu natural.