| wwkong1 a întrebat:

Mai devreme, mi-a intrat o musculița în ochi, mă durea și ustură foarte tare ochiul..Cred ca îmi intrase în pupila, în fine, dar mă durea foarte tare, și clipeam...Și m-am spălat pe ochi cu o apa din care a băut cineva care era răcit, deoarece n-avem altceva la îndemână..Are ceva?( mai întâi am dat multa apa pe mână și după m-am spălat)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Uita-te la oglinda SI trage pleoapa de Jos SI vezi unde e musculita si sterge cu o Batista curata sau betisor medicinal spre coltul ochiului si iese afara! Daca nu reusesti mergi urgent la medicul oftalmolog!

| wwkong1 explică (pentru untu):

N-aveam unde deoarece eram plecat undeva.

| AndreiWeisz a răspuns:

Iti va raci ochiul.

| CatozAkuma a răspuns:

Du-te la baie si clateste cu apa de la robinet si totul va fi okey.