| Silenceisanwser a întrebat:

Salutare... Merg de 3 zile la sala si am febra musculara abia pot sa intind mainile... siti ce e de facut va rog frumos! MULTUMESc ofer fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le mai supune efortului timp de cateva zile si, eventual, poti face o baie fierbinte care sa relaxeze musculatura.Cand te reapuci de sala, incepe usor si avanseaza pe parcurs la exercitii mai grele si la mai multe repetari pentru a evita intinderile si febra musculara.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Combaterea febrei o faci prin exerciții fizice ușoare până la dispariția ei. Mare grijă și la sală, încălzirea bine făcută combate febra musculară.
Pa, pa.

| Cortex a răspuns:

Din prima trebuie sa faci pe la toate aparatele dar nu greu, faci usor, asta in prima saptamana.si mie mi s-a intamplat, nu am fost informat si am bagat tare din prima zi a doua nu m-am ridicat din patlaughingnu ai ce face, o sa-ti treaca in cam o saptamana

| bLu3 a răspuns:

Incearca cu Aspirina sau apa cu zahar.Sunt foarte bune cand depui efort sau mai ales in cazul tau, cand faci sala.

| alex5stelistu a răspuns:

Stiu cum e... si eu am facut febra musculara prima oara... mi-e mi-a trecut de la sine. Si pe mine ma duraeu mainile si picoarele foarte tare. Stai linistit.

| briceag a răspuns:

Stiu cum este. Si mie mi s-a intamplat la fel. Din prima zi cand m-am dus am avut o febra foarte mare. Si a doua zi nu puteam sa dau nici noroc. Si nu am mai facut febra musculara de atuncea si trebuie sa faci ca e bine.