| Daiana90 a întrebat:

am fost la sala acum 2 zile pentru prima oara si am facut febra musculara la coapse.nu mi-a pasat ca am facut febra musculara si m-am dus si a doua zi (adica ieri). si acum am febra si parca ma doare un pic mai tare.eu vreau sa merg si astazi ca luna asta e singura in care merg la sala si vreau sa profit.are ceva daca ma duc si fac efort avand febra? pot pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ady00pk a răspuns:

Febra faci atunci cand faci un efort pe care muschiul tau nu l-a mai facut niciodata sau a luat pauza o perioada lunga de timp.Continua sa profiti de faptul ca mergi la sala dar inainte sa incepi sa lucrezi incalzestete foarte bine(fluturari, genofleziuni, etc) Nu poti pati nimic daca ai grijahappy bafta sportiva lui tatahee hee

| RoxAnana a răspuns:

Daca stai degeaba atunci o sa fie mai rau muschii trebuie antrenati in continuaretongue

| cssmirel a răspuns:

Nu poti pati nimic eventul poti face o contractura musculara daca te fortezi prea tare
normal daca ai febra musculara ar trebui sa mergi in continuare. nu ai ce patii stai linistita
si eu am aceeas problema si nu imi fac probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu patesti nimic doctori recomanda ca atunci cand ai febra musculara sa nu te opresti ci sa continui sa faci miscarehappyhappy sper ca ti-am fost de ajutor

| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre muschi si masa musculara pe Sportaholic www.sportaholic.ro