| anonim_4396 a întrebat:

O sa scriu puțin, dar sper să aveți răbdare să citiți.
In urma cu un an am descoperit că am bacteria heliobacter pyloris, la început au fost doar niste dureri de burta și mers frecvent la baie, dar de vreo 3 luni a revenit iar și de data aceasta am făcut reflux gastric care și el a trecut după un timp. Săptămâna trecută trebuia să plec cu work and travel în America pentru a munci dar cu doua zile înainte am inceput sa mă simt rău și până la urmă am amant plecarea cu o săptămână iar până la urmă nu am mai plecat deloc, ceea ce înseamnă că am pierdut o sumă considerabilă de bani pentru că nu ii pot recupera și mai mult ca sigur asta mă stresează fara să îmi dau seama. De vreo 5 zile mă simt destul de rau, nu prea reușesc să mananc totuși că ar trebui, am senzația aceea de gol în piept și mă simt destul de obosit. Am inceput tot de atunci sa iau un tratament cu controloc și spaspomen (sper că e corect) dar inca nu vad nici o schimbare. Treaba e că psihic mă simt rău și asta nu ajuta, mă tot gândesc că nu o să îmi mai revin și că nu o să mai scap niciodată de bacteria asta, mă simt cam trist și foarte descurajat. Am scris toate astea pentru a mă elibera puțin și mi-ar fi de mare ajutor daca au mai fost persoane in aceasta situație și îmi pot spune cum au trecut peste, dar și orice sfat și încurajare ajuta foarte mult. Mulțumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

O sa iti treaca, nu are rost sa te stresezi. Important e sa treci peste si sa te gandesti la lucruri mai bune.