| timidu89 a întrebat:

Salutare! Oare se da Viagra sau Cialis fara reteta in vreo farmacie? Am intrebat la Dr Max si a zis ca nu au in depozit. A zis ca nu prea se da fara reteta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Trebuie reteta, dar aia doar da erectie si atat, nu si libido, o satisfaci pe una dar tu? Dar daca ai libido dar nu erectie, merge.

Discuta cu un medic urolog.

| timidu89 explică (pentru Mosotti):

Pai libidou am, cu erectia stau prost, dupa un numar nu stiu daca mi se mai scoala orice ar face tipa. Stiu diferenta, cu maraton cand am incercat, am dat ca in gol practic... nu am simtit nici o satisfactie desi am dat 10-15 minute cred, e nasol rau sa dai fara sa ai libidou. Nu stiu daca mai are efect maratonul acum, eram pe Rispen cand am mai incercat cu diferite pastile de potenta in 2 randuri, fail total in ambele randuri am avut. Maratonul cica ar fi riscant in prezent, ca s-a gasit ca e fake, e posibil sa crapi de la el... Pana ajung la urolog pierd pasarea din mana cel mai probabil, o tot aman de vreo luna pe tipa.

| Mosotti a răspuns (pentru timidu89):

Atunci merge Viagra daca ai libido.

| ioana748 a răspuns:

Nu se da fara reteta.
Mai sunt si pastile cu eliberare fara reteta.
Se gasesc in sex shop.

| timidu89 explică (pentru ioana748):

Pai nu stiu sex shop sa existe in orasul apropiat mie... nici maxi slim m nu se da la liber? parca asa ii zice la ala de face reclama la tv

| ioana748 a răspuns (pentru timidu89):

Poti comanda online si ti vin cu curier.
Poti incerca maxistim....intrebi la farmacie...nu cred ca sunt cu reteta.
Sau ce ti poate da farmacista fara reteta.
Vezi ce efect au.

| timidu89 explică (pentru ioana748):

Online de unde? Ca poate comand si sunt fake. Mie sa nu fie ca optisomnul la mine si maxi slim m...

| ioana748 a răspuns (pentru timidu89):

Sunt sexshopuri cu vânzare online : 4love sau Amsterdam sexshop.
Suni la ei si vorbesti
De asemenea un doctor poate te ar ajuta.

| timidu89 explică (pentru ioana748):

Amsterdam? Pai aia vorbesc engleza sau au si romani? Am mai auzit de pops ca ar fi naturale si foarte bune

| ioana748 a răspuns (pentru timidu89):

Amsterdamsexshop.ro, sunt romani.
Vorbesti cu ei.

| timidu89 explică (pentru ioana748):

Mersi! Dar vad ca nu au niciun produs din ce caut eu

| ioana748 a răspuns (pentru timidu89):

Inteleg, incearca totusi sa i intrebi la telefon sau email ..macar sa ti recomande ceva.
Ei stiu mai bine.
Daca nu...doctor si reteta...sau ce se da la farmacie la liber.
Cica pops sau x pill ar fi eficiente.
Bafta,

| timidu89 explică (pentru ioana748):

Power V8 am mai auzit de el, intreba cineva de pe aici de el, nu conteaza ca costa cam mult, treaba sa faca. Si cum a spus Mossoti sa te simti si tu bine, degeaba satisfaci tipa altfel. Maraton forte am si eu acasa 2 pastile, nu am incercat sa vad daca au vreun efect sau nu

| LaviniuA a răspuns:

Imi pare rau pentru tine. E de la timiditate sau altceva? happy

Pont: mergi la un urolog, ii zici ca ai probleme, ca stii pe cineva care ia pastilele si l-a ajutat. Poate iti da reteta.

| timidu89 explică (pentru LaviniuA):

Iau pastile de la psihiatrie de 4 ani si ceva, cred ca asta e problema. Am luat ceva de la farmacie dar a fost ca si cum nu as fi luat. Bine au si costat 35 lei cutia, maraton forte am incercat si a fost de folos dar nu luam pastile pe vremea aia. Iau de somn, de depresie si inca pentru o afectiune. Pana merg la urolog dureaza, de imi da Levitra m-am scos, dau pe 3-4 pastile la liber 400-500 lei de nu mai mult. Chestia e ca nu dureaza erectia mult nici de la Levitra, ca am luat cand aveam 20 si de ani, atunci nu aveam erectie deloc. Am facut sala si m-am fortat prea tare probabil, dar m-am lasat de sala de atunci. Nu e problema ca nu am erectie deloc, o am dar slaba sau se mentine, depinde, nu e mereu la fel. Nu vreau sa ma trezesc ca sunt cu tipa si cand colo sa nu pot face mare lucru... poate imi afecteaza si ficatul trtamentul, habar nu am. Luna viitoare imi fac analize de sange.

| LaviniuA a răspuns (pentru timidu89):

Poti sa mai folosesti un vacuum pump, imediat inainte. Se scoala, se pune inelul si gata, e buna vreo 10 minute. Dar ai grija cu pompa cum o folosesti, sa fie conform instructiunilor, doar cateva minute pe zi, ca altfel strica definitiv vasele de sange.