| simonajosan a întrebat:

Salutare, știe cineva cateva măști pentru păr care ar contribui la cresterea lui, evitare caderii firelor de par sau care au beneficii de indreptare. Orice sfat e binevenit. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
O mască care la mime a funcționat este cea cu ulei de măsline şi ulei de ricin. Iei un pahar de unică folosință sau un bol şi le amesteci. Îl laşi 2-3 ore sau chiar şi o oră, dar ai grijă să te clăteşti bine pentru ca se ia greu. Mai poți folosi ulei de ricin şi să-l laşi peste noapte sau ulei de cocos. dar depinde de tine dacă te suporți cu parul asa! Eu una nu pot
Succes!

| simonajosan explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc mult, chiar voi incerca!

3 răspunsuri:
| NicoleEazi a răspuns:

O masca care o iubesc este cea facuta cu 1 banana, 1 ou si 2 linguri de ulei de masline, imi creste, straluceste si este foarte hidratat.O aplic luni-joi-duminica, banana o dau in blender, prima data nu am dat-o si am ramas parca cu scame in par de la banana si tin o ora.

| simonajosan explică (pentru NicoleEazi):

Multumesc Muuult! Le voi incerca pe toate!