| Rapidistu47 a întrebat:

Salutare!
Stie cineva daca acele lentile care iti schimba culoarea ochilor (de exemplu in rosu, sau alb) influenteaza (in mod negativ) vederea? Adica te pot face sa nu mai vezi la fel de bine? Pe viitor poti avea probleme de vedere (mai grave decat cele pe care ar fi trebui sa le ai in mod normal)?
P.S:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Acele lentile nu sunt destinate puartarii 12/24 sau 24/24 doar la evenimente sa prostesti lumea sau publicul. Evident daca porti non stop strici vederea...

2 răspunsuri:
| Sportfreak a răspuns:

Da, pe parcurs vei vedea mai slab

| XnonameX a răspuns:

Nu sunt sigura, e strict părerea mea... Lentilele acela colorate sunt practic ca un cerc cu încă un cerc micut, transparenta in mijloc, daca se deplasează de pe ochi poti vedea colorat si doar asta sa afecteze vederea...