| FlorinelRadu71 a întrebat:

Salutare TPU am 12 ani si presupun ca 1.50 inaltime oricum nu sunt foarte inalt problema este ca am 50kg+ si vreau sa slabesc ca la 14 ani sa nu fiu un gras. nu vreau diete cu paine de la lidl din raionu 3 si daca mananc d-aia sa slabesc 2kg in 2 zile pur si simplu vreau o reteta sau o parere precizez fac 20 de flotari fara oprire in 30 secunde happy Cel mai bun raspuns funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ruptura a răspuns:

Mananca bine, tine-te in viata, fa sport si slabesti usor
Faci 20 flotari in 30s, si? daca vrei sa slabesti faci sport 15-30m fara oprire
Bea multa apa... si legume+fructe

| andreea964 a răspuns:

Dacă faci miscare fie in aer liber fie in casă si NU mănanci chestii NESANATOASE( covrigi, fastfood, dulciuri, paine) poti sa ajungi la un rezultat care sa te multumeasca pe tine. In special daca renunti la paine, putin cate putin, o să renunti de tot, ea e cea care ne ingrașa si NU e bună pentru organism( mai ales cea cumparată).Și să stii ca combinatia dintre Cartofi + Carne ne ingrasa cel mai repede, nu mai zic dacă pui si paine. Sper ca ai inteles ceva, și multă baftă, o să reusesti daca te tii de cuvânt.