| SexyBlue a întrebat:

am 14 ani si de azi vreau sa tin o dieta... in ce consta ea? pai, simplu. ce m-a ingrasat pe mine cel mai tare. Nu mai vreau sa mananc deloc : paine, dulciuri, sucuri si tot ce este rau pentru organism si care ingrasa. am 1.50 si 50kg. vreau sa slabesc ce ziceti reusesc asa? apropo fac si dansuri de performantawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu exista dieta! Lasa dietele! Esti in crestere,organismul se dezvolta, nu ai nevoie de diete.
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca ai ambitie si vointa totul se rezolva, ai grija sa ai si o dieta sanatoasa.Multa bafta!

| positivity a răspuns:

Dacă eşti cu adevărat hotărâtă, vei reuși. Trebuie să crezi în tine!
Şi da, dacă renunți la tot ce e nesănătos vei reuşi să slăbeşti câteva kg.
Succes!

| Madutzza98 a răspuns:

Mai bine ai ramane asa pentru ca nu e bine sa tii diete la varsta ta big grin si daca faci dasuri de performanta e si mai bine :*

| Bloopies a răspuns:

Esti cam grasuta pentru dansuri de performanta...si eu am tot 14 ani si am 1.57 dar 49 de kg si fac inot de performanta, stiu, si eu am ceva kg.Eu de azi ma duc cu fratele meu in parc sa alergam 30 de min.

In privinta ta. DA o sa reusesti dar daca ai timp si poti du-te si alearga si tu macar 30 de min... nu tare ci usor...cu muzica in urechi nici nu sti cum zboara timpulwinking

| hackvl1 a răspuns:

Esti in crestere si nu e bine sa tii o dieta la varsta asta