| Marry_6862 a întrebat:

Am 13 ani. si 64 de kg, 1, 66 inaltime. Clar trebuie sa dau jos cel putin 10 kg... ( Slabesc Foarte Foarte Greu). Va rog sa imi spune`ti si mie. ce sport pot practica. si ce sa mananc. dar nu vreau sa tin diete si tot felul de prosti. pur si simplu vreau sa slabesc. ( mananc dulciuri, paine, sucuri acidulate, nu prea fac sport. doar este iarnahee hee ). va rog eu cum as putea sa slabesc? P. s Am picioarele foarte groase,. in schimb burta este chiar. supla.Va rog sa ma ajutati happy

Răspuns Câştigător
| simonna a răspuns:

Cele mai bune exerciti pentru slabit sunt cele pilates sunt pentru abdomen si pentru picioare
http://www.eva.ro/......-3236.html
eu am facut exercitiile astea o saptamana si s-au vazut rezultatele.

4 răspunsuri:
| ElenaZamfi a răspuns:

Bună în aceaşi situaţie mă aflu şi eu. săţi yic cum procedez eu-Merg la sala preferabil aerobic sau fitness nu la aprate[aparatele uneori deformeaza]Cu dulciurile ia-o mai usor. Fara ciocolate sau fel si fel de chipsuri sau toate chestiile de la magazin.Mai bine bea un ice tea sau naestea dac tii sa bei sucuri.Important e iarna cand nu poti mergela sala si cu ocazia sarbatorilor risti sate ingarsi foarte repede de exemplu poti face abdomene sau gasesti pe internet fel si fel de exerciti speciala pentru cea ce cauti. Sper ca te-am ajutat. Daca da da si mie o fundita:d

| VitaminaColorata a răspuns:

Handbal.smug

| Byu_3205 a răspuns:

Ceau in primul rand sa mananci putine dulciuri, o felie de paine la o masa nu mai mult si treaba cu sucurile nu-mi place deloc. Daca zici ca ai picioarele groase fa exercitii ale picioarelor cum ar fi sa stai pe spate si ridici picioarele cat poti de sus.

| dede112 a răspuns:

Iubita cine te place te place asa cum esti