| cristinica123 a întrebat:

Buna eu am 12 ani si am 1.50 la inaltime iar la kilograme am 40 sau 41 dar problema e ca sunt mica la inaltime si sunt garsa la burta asa mi se vede. Cand ma aplec mi se fac niste cocoloase urate rau sad. Fac un sport de 2 luni si acela e voley il fac ca-mi place si ca sa slabesc si sa ma inalt. Eo cam sunt pofticioasa si mananc noaptea. Intrebarea mea este ce sa fac sa nu mai manac noaptea si ce sa mananc si ce sa fac ca sa ma potolesc din mancat fara oprire. Cel mai bun raspuns primeste si funda si vot tot ce vrea el!

Răspuns Câştigător
| xProxy a răspuns:

Hmm... Mananci noaptea? Nu este bine uite si eu am 12 ani si am 1.62 si 49 Kg... Incearca sa mananci dimineata un ceai cu paine prajita si sa mai mananci seara ceva usor. Daca vrei sa mananci noaptea incearca lactate un iaurt, sau fructe!

8 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Abtinete cand iti vine foame mai bine te duci si bei un pahar cu apa. incearca sa te abtii. daca incerci sa te abti mereu vei reusi. succes. si sa nu uit sa nu mananci dulciuri multe si nici mancare grasa.

| hideaway a răspuns:

Eu zic că ar trebui să:
1. Să nu mai mănânci dulciuri, decât ciocolată, dar mai rar
2. Mănânci fructe: mere, pere ş. a.
3. Dimineaţa când te scoli, ieşi afară şi alergi
4. Înainte de a te culca, faci gimnastică
5. Să iei toate cele trei mese de pe zi
6. Să încerci să alergi cât mai mult posibil
7. Bei cel puţin 2l de apape zi, ca să te dezhridatezi
Cam aşa ar trebui să faci. Sper că te-am ajutat.

| euuuy a răspuns:

Eu am 13 ani si tot 1.50 inaltime si la kilograme cam 40 dar nu par a fi grasa de fapt sunt chiar prea slaba.Si eu fac baschet de la inceputu scolii si imi place foarte mult doar ca problema mea e inaltime si cred ca cu aceasta problema te confrunti si tu.

| cristinica123 explică:

Scz sunt grasa...

| cristinica123 explică:

Culmea eu de la 5 ani mananc numai un pahar de ceai de menta si un sendwish si i-am spus lui tata ca vreau si eu lapte cu cereale ca alti da zice ca laptele costa mult si cerealele >

| cristinica123 explică:

Ok astept si alte raspunsuri happy

| cristinica123 explică:

Ok mai astept si alte raspunsuri

| Mirunaaaa a răspuns:

Eu am 13 ani si am avut 50 kg la o inaltime MICA.Acum am 43 si sunt mandra.Este bine daca mananci asa dimineata dar laptele iti da un surplus de calciu pentru organism.Laptele nu ingrasa! Multi zic asta dar nu! Ne intareste oasele nu burta laughing.Uite...eu de obicei,cand simt nevoia de dulce, mananc un cubulet de branza.Un cubulet micut! Si noaptea trebuie sa dormi, nu sa mananci!happy