| iPaladinus a întrebat:

Am 13 ani. Astazi am baut o ciocolata calda(direct din plic) iar din greseala, dupa vreo 5-10 min am baut o doza intrega de energizant. Pot pati ceva? URGENT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Creste glicemia, creste tensiunea si probabil de la atata surplus de energie in seara asta nu o sa poti adormi prea curand. Nu mai repeta experimentul asta, acum nu se intampla nimic, dar daca o mai faci de cateva ori s-ar putea sa te trezesti cu probleme de sanatate.
Multa sanatate.

7 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Iti recomand sa eviti sa bei energizante ca creste glicemia,tensiunea arteriala,deshitratare prin transpiratie multa, dureri de cap, iritabilitate, constipatie, scade energia din organism si te vei simti obosit! Vezi pe http://www.evz.ro/......video.html

| 1Me9 a răspuns:

Da man, mori.Cum sa iti fie frica, ori ai 6 ani?! Incearca sa nu mai faci asa ceva...Pe viitor o sa patesti ceva mai mult ca sigur daca repeti asta.

| RobertKilleur a răspuns:

Ciocolata aia direct din plic e un praf, deci practic ai mancat. Nu cred ca ai ce sa patesti.

| julia5454 a răspuns:

Bunicul meu a murit dupa o faza din asta. glumesc stai calm laughing nu ai ce sa patesti energizantele oricum is doar zahar si cofeina si ciocolata calda... nu are nimic care sa iti poata face rau. doar o sa te uiti pe pereti la noapte.

| alexbit a răspuns:

Acum nu ai ce sa patesti, dar creste glicemia, si nu-i chiar indicat incearca sa eviti azi, maine sa mai mananci dulce... sau doamne fereste sa mai "bei" o ciocolata calda tot asa tongue...

Multumesc!

| andrei4576 a răspuns:

Nu, nu ai ce

| Antoanette a răspuns:

Am facut si eu asta si nu am patit nimic dar fiecare om este diferit. S-ar putea sa adormi mult mai greu, s-ar putea sa te doara capul sau sa nu ai nimic.