| N123 a întrebat:

Urgent TPU.
Din greșeală am băut săpun în cantitate mica adică. Spălam cana si dupa vreo ora când am băut am simțit gustul ăla de sapun.
1. Voi păți ceva?
2. Rog seriozitate funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Eu am mancat si sapun si detergent de vase si sampon si ruj si nu am patit nimic. Aceste produse sunt facute astfel incat sa nu cauzeze nicio problema ingerate in cantitati mici pentru ca e evident ca se intampla destul de des sa ii mai intre cuiva in gura.

8 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu. Atât timp cât era o cantitate mică şi diluată, poţi sta liniştit(ă).
Poți bea mai multă apă însă cum cantitatea a fost mica, nu este necesar.

| minrest a răspuns:

Nu vei pati nimic, nu fii ingrijorat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa bei apa multa sau sa iti provoci voma daca iti va fi rau mai incolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu patesti nimic!

| Alexandru250201 a răspuns:

Sunt sanse minuscule sa patesti ceva

| alinadianaaa a răspuns:

Nu este ceva foarte grav, bea o cana de lapte călduț.

| pswrdrecenter a răspuns:

Nu e nimic grav. Dacă până în prezent nu ți-a fost greață sau senzație de vomă, nu e periculos.