| PîrvuVladimir a întrebat:

Am 14 ani și acum vreo 3-4 luni mi-au dat niste masele in spatele placilor de pe maxiliar(și sus și jos),sunt in spate de tot și credeți că ar putea să fie maselele de minte, adică nu mă dor și sunt aliniate perfect cu restul dinților

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| raluccca654321 a răspuns:

Da, sunt maselele de minte. E ok, nu esti vreun extraterestru

| Lioana a răspuns:

Numara-ti dintii. Daca ai in total 32 dinti, 16 jos si 16 in partea de sus atunci ultimii crescuti sunt măselele de minte.