| stockholm1998 a întrebat:

Am 15 ani si am niste dureri insuportabiloe de cap si de gingie in spate de toate maselele. credeti ca ar putea fi maseaua de minte? Daca da ar trebui sa ma duc la stomatolog? Ce imi va face? Niste remedii populare nu stiti pina cind plec la medic.Multumesc.Funda PS: scuze categoria

7 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Cred ca poate fi si din cauza curentului.
Pentru a scapa de el poti intreba la farmacie de niste conuri cu ceara, sau aprinzi o tigara si o tii in ureche cat timp arde.
Du-te totusi si la stomatolog, ca poate e vorba de maseaua de minte.

| AgathaRo a răspuns:

Maseaua de minte dupa 17, 18 ani "iese" la suprafata si ele se deterioreza foarte repede.

| syd a răspuns:

Poate fi o carie, ar trebui sa vizitezi stomatologul in scurt timp.

| Piratul10 a răspuns:

Nu stiu, poate e maseaua de minte, poate carie, poate iti iese un dinte peste alt dinte, cine stie? cel mai bine at fi sa te duci la un stomatolog si daca este dur sa il/o rogi sa iti faca o anestezie puternica.

| intelboss a răspuns:

Pana mergi la medic ia o aspirina( acid acetil salicilic) pana mergi la doctor si stai linistita deocamdata nu iti face nimic doar se uita eventual te trimite sa iti faci un film poate nu e ceva grav...succes sa nu te temi

| kata9kata a răspuns:

Hey ^_^
Prima data un leac babesc: ia un creion de lemn (cand te doare capul) si baga-l in gura si musca cu putere cu maseaua care te doare.
Leac modern: du-te te rog la stomatolog si scoate maseaua cu pricina

Love and pace ^_^

Funda? :O

| alexsaltaretu a răspuns:

Sigur, du-te la dentist, dar ai grija pe care ti-l alegi, unii sunt chiar duri la capitolul masele de minte. daca stii ca stomatologul tau este o vaca atungi pur si simplu il rogi sa iti faca mai multe anestezii